Středa, 28. Října 2020 03:46:37

BLOG-OSH

Hraniční kámen 2

Hraniční znaky  

Na státní hranici České republiky ( dále jen SH ČR ) jsou umístněny geodetické znaky, které vymezují území ČR na základě mezinárodních dohod z 20 let XX. století a následujících mezinárodních smluv a dohod uzavřených mezi vládou ČSR a sousedních zemí – Rakousko, Německo, Maďarsko,Rumunsko, Sovětský svaz a Polsko. Po roce 1945 vláda ČSR podstoupila území podkarpatské Rusi Sovětskému svazu, kdy se toto stalo součástí Ukrajinské sovětské republiky.

Číst dál...

RPG 75 manuál

RPG-75 je účinná zbraň bez zpětného rázu, určena ke střelbě proti tankům, bojovým vozidlům pěchoty, obrněným transportérům a ostatním obrněným nepřátelským cílům. Účinná dálka střelby na pohybující se cíle dosahuje 200 metrů, na stojící cíle lze vést účinnou střelbu až na vzdálenost 300 metrů. Zbraň je konstruována s trvale nabitou kumulativní střelou uvnitř výmetného pouzdra s hladkým vývrtem. Střela je spojena s přední částí teleskopické výsuvné spalovací komory s tryskou. Po vystřelení nelze již odpalovací pouzdro v boji znovu nabít a střelec jej odhazuje. RPG-75 vykazuje při výstřelu v celém rozsahu pracovních teplot jen nepatrný zpětný ráz, který střelec vnímá jako záchvěv odpalovacího pouzdra. Zpětný ráz je eliminován reaktivní silou prachových plynů, vytékajících za zbraň.

Číst dál...

Akce copak to je za vojáka II. 2013

 Akce se konala dne 4.5.2013  v lokalitě spřáteleného klubu SLAVIČIN tentokráte i s podporou jednotky PS.Dnešní příprava akce je něčím zvláštní, těší se na ni nejen kluci z 1. roty PS, ale i moje maličkost prožívá určité vzrušení okolo příprav. Je to první veřejná prezentace PS v prostření zájemců o militari a fandů KVH, loňská akce Copak je to za vojáka, byla taktéž naším prubířským kamenem na naši cestě prezentace historie pohraniční stráže, ale to jsme ještě vystupovali v uniformách vzor 60 (v jehličí...) a název našeho uskupení Hraničáři spíš zapadl ve škále dalších účastněných skupin.

Číst dál...
Premium Joomla Templates