Pátek, 2. Října 2020 00:53:47

BLOG-OSH

Boty plné vody - Slatina

Už to přišlo – už to mají všichni , teda v poště , to byla první písmenka na Fejsu co jsem četl od Vosy, tím mi začalo další kolo shánění, něco málo proviantu a především lístky na vlak, to jsem se domluvil se Zdendou a zajeli jsme jednoho pozdního odpoledne na hlavní nádraží koupit lístky , teda já byl jako doprovod, vlakem jsem jel naposledy z vojny a to už teda fakt je pár let na zpět

Paní u přepážky jevila snahu mé divné otázky i zodpovědět , ale Zdenda mně raději rychle umlčel se slovy to neřeš ...... No lístky jsme tedy měly , bylo nutné vybrat místo srazu , padl mi zrak na portál obchodu umístněného uvnitř haly, Zdenda souhlasil a tak jsme ještě čas srazu stanovili na 20 min před odjezd vlaku. Večer jsem ještě obeslal kluky.

Číst dál...

Boty plné vody - předvoj

 

1. výcvikový den OSH a KVH Hraničáři

 Je 23.2.2013 hodně brzo ráno, stále padá sníh a i v hlavním městě leží souvislá pokrývka sněhu přesahující i na silnici magickou hranici 10 centimetrů (no, v Praze prostě kalamita).

 Odhrabávám auto a startuji prochladlý motor, je 5 hodin ráno a projíždím městem, objíždím svozové adresy, na každé té adrese čeká hraničář v plné výstroji s povolávacím rozkazem v kapse blůzy svého stejnokroje, čeká venku na mrazu v padajícím sněhu aby svým včasným odchodem z domova nebudil svou rodinu.

Číst dál...

Střelba do černého

 

Jak jsem se účastnil ostrých střeleb na akci OSH Hraničáři, i když jsem to původně vůbec nečekal. Jak jsem si to užil i si vzpomněl na vojenská léta strávená na hranici v uniformě pohraniční stráže.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Příjemně strávené odpoledne, aneb střelba do černého

Předně bych chtěl upozornit, že střelbou do černého, není myšleno nic rasistického, ale že se prostě a jednoduše jedná o střed terče. To jen tak na okraj, aby nedošlo k nějakým mylným výkladům.

Číst dál...

Copak to je za vojáka II.

 

Psal se rok 2012 a v této neklidné jarní době  právě probíhalo utajované součinnostní cvičení zvláštních jednotek armády a ministerstva vnitra na česko-slovenské hranici …….

Tak né, tak tedy jinak, dne 27.4.2012 proběhl  již 3. ročník avizované akce „Copak je to za vojáka II“ , pořádaného klubem vojenské historie Army parkem Slavičín. Této události se zúčastnilo na stovku nadšenců a více jak dvě desítky veteránských armádních a policejních vozidel včetně dalších  mobilních prostředků .

Číst dál...
Premium Joomla Templates