Pondělí, 6. Července 2020 08:02:54

Paintball kuličky

Paintball je sport či zábava, při které je cílem vyřadit protivníka zasažením kuličkou s barvou vystřelenou z paintballové zbraně (značkovače).

Skladování:

pro skladování dodržujte vždy pokynů uvedených na obalu. Skladujte v suchém a temném prostoru, mimo dosah dětí při teplotě 15-25 °C a relativní vlhkosti 50%. Nevystavujte přímému slunečnímu záření a mrazu. Pro zajištění zachování vlastností kuliček je zapotřebí nenechat krabice ve stále stejné poloze. Výrobce sám doporučuje jednou týdně krabice otáčet, zabráníte tak případnému usazování barviva a znehodnocení tvaru.

Hraní po celý rok:

ač se to nezdá na kuličky jsou ze strany hráčů kladeny obrovské nároky. Zejména na přesnost, pevnost, požadovanou praskavost a křehkost, hustotu a stálost výplně a v neposlední řadě cenu. Při snaze vyhovět co nejvíce všem požadavkům hráčů není možné vyrobit kuličku se stejnými vlastnosti pro hraní v létě i v zimě.

Hráč by měl mít na paměti že neexistuje univerzální kulička.

Zatím co vybrat si kuličku pro letní hraní je celkem snadný úkol, protože teplota ani vlhkost příliš nekolísají. Namíchat správnou zimní směs je opravdu problém. U zimní kuličky se liší nejen směs pro výrobu skořápky ale také směs výplně. Všeobecným základem pro výrobu je snížení obsahu vody. Zimní kulička potřebuje zvláštní zacházení při skladování i při hře. Hráč musí mít na paměti že zimní kulička je pouze odolnější. Neznamená to že si zachová stejné vlastnosti při vystavení dlouhodobých účinků mrazu nebo rychlým změnám teplot. Při zimních hrách se doporučuje mít kuličky skladovány v termoboxech, které zaručí stabilní teplotní podmínky. Naopak při letních hrách nesmí být kuličky vystaveny přímému slunečnímu záření a měli by být chráněny před vysokými teplotami.

Základy při hře v létě:

- nevystavovat přímému slunečnímu záření

- chránit před vysokými teplotami (neskladovat v prostorách automobilu)

- nevystavovat přílišné vlhkosti (střelba za deště)

- skladovat v pevném, vlhku nepropustném obalu

- kuličky nejsou vyrobeny pro hry v teplotách pod 15 °C

Základy při hře v zimě:

- nevystavovat rychlým změnám teplot

- skladovat v termoboxech

- nevystavovat dlouhodobým účinkům mrazu

- skladovat v pevném, vlhku nepropustném obalu

- kuličky nejsou vyrobeny pro hry v teplotách nad 15 °C

Jak vybrat správnou kuličku?

Kuličky se nedělí pouze na zimní a letní. Dalším velkým kritériem při výběru kuliček je také vhodnost pro military, nebo sportovní zbraně. Sportovní kulička je konstruovaná na mnohem nižší pracovní tlak zbraně při zachování vysoké praskavosti na cíli. Tedy pokud by jsme použili sportovní kuličku v military vysokotlakých zbraních (Tippmann, Spyder, Tiberius) kulička se z vysokou pravděpodobností roztrhne již v hlavni popřípadě její dráha nebude dostatečně přesná. Výplň sportovních kuliček je také zcela odlišná něž u military kuliček. Je hustší a lépe přilne k povrchu cíle. Jsou u ní kladeny větší nároky na označení a na zabránění setření barvy. Dalším možným kritériem pro výběr kuličky je praskavost. Pro military hry více hráčů vyžaduje pevnou skořepinu se kterou je možno prostřelit trávu popřípadě křoví. U sportovních kuliček je právě vyžadována stoprocentní praskavost na cíli. Posledním z kritérií je přesnost a velikost kuličky. Každá kulička je tvořena ze dvou polovin. Při výběru je důležité posoudit zda šev mezi jednotlivými polovinami není zbytečně veliký a jestli nebude příliš ovlivňovat let kuličky. Důležité je také aby se tvar kuličky co možná nejvíce podobal přesné kouli. Průměr kuliček by měla co možná nejvíce odpovídat průměru vaší hlavně. Bohužel výrobce je při výrobě hodně ovlivněn požadavkem trhu na nízkou cenu kuliček, proto není v jeho silách kalibrovat průměry. Proto nalezení té pravé kuličky pro vaši hlaveň je otázkou zkoušení.

Každý hráč by měl pamatovat na to že maximální povolená úsťová rychlost u paintballových zbraní je 90 m/s (300 fps) a ani kuličky tedy nejsou konstruované na vyšší rychlosti.

Typy a triky:

1. Kuličky jsou zabaleny v originálním sáčku, ale jsou na nich patrny plošky, nebo jamky.

Vysvětlení: nejde o žádnou vadu, tyto povrchové nerovnosti vznikají vlivem namačkání kuliček v obalu.

Řešení: před hrou nechejte několik hodin otevřený originální obal, popřípadě kuličky rozprostřete. Všechny plošky a nerovnosti zmizí.

 

2. Kuličky které mi zbyly po hře jsem skladoval dle návodu, ale při dalším použití se trhaly.

Vysvětlení: po otevření originálního obalu kuličky velmi rychle degradují hlavně díky vlhkosti.

Řešení: vraťte kuličky pokud možno do originálního obalu a zabezpečte proti vlhku. Sáček řádně zavažte.

TIP: u kuliček značky TOROBALL je v každém balení (500ks) absorpční sáček proti vlhkosti.

 

 

Premium Joomla Templates