Sobota, 22. Února 2020 11:29:32

IV. Co že je to onen airsoft

 

  Airsoft vznikl v Japonsku v 80. letech 20. století, jako odpověď na americký paintball. Původně Japonci vyráběli makety reálných zbraní v měřítku 1:1, které si každý mohl pověsit na zeď jako dekoraci. Postupem času se ale zbraně zdokonalovaly a byly schopny střílet kuličky. 

 

  Pro uskutečnění airsoftové bitvy si nejprve musíte najít vhodnou lokalitu. Nejvhodnější je odlehlá část lesa, kde se neobjevují civilisté, opuštěný dům či bývalý zemědělský komplex. Velmi dobrý je i bývalý vojenský prostor (z vlastní zkušenosti radím zjistit to, aby nebyl hlídaný – pokud do hry ovšem nechcete zapojit skutečné hlídky Vojenské policie, které povětšinou nemají pro tuto zábavu moc pochopení). Pokud chceme, aby bylo vše legální cestou, tak by se vše mělo předem domluvit s příslušnými úřady.

  Tato simulace reálného boje není jen pouhé běhání a „kropení“ všeho co se hýbe. V airsoftu nevyhrává hrubá síla, ale chytrost a lest. Schopnost přelstít protivníka a napadnout ho ze zálohy se cení nejvíce. Není výjimkou, že tým deseti zkušenějších hráčů, je schopen se ubránit dvojnásobné přesile a to bez jediné ztráty ve vlastních řadách.

  Airsoft se tedy nejvíce ze současných „sportů“ blíží průběhu reálné bitvy. Používají se například hrachové granáty a dýmovnice, které navodí atmosféru reálného bojiště… Hráči umírají „jen jako“. V airsoftu se hraje Fair-Play, a proto pokaždé, když hráč uslyší nebo ucítí zásah do svého těla, tak zvedne ruce nebo zbraň nad hlavu a jde na tzv. mrtvoliště. To je místo předem určené na začátku bitvy, kde se schází zasažení hráči. Zde se čeká podle stanovených pravidel na „znovu obživení“, třeba po půl hodině nebo v každou celou.

 

Premium Joomla Templates