Čtvrtek, 20. Února 2020 03:38:02

III. Airsoftové hry

 


  Jak již bylo naznačeno, v Airsoftu jde o zbraně a o boj. Stejně jako v Paintballu, jsou v Airsoftu obvykle dvě družstva, která stojí  proti  sobě. Většinou je  úkolem se  navzájem  eliminovat. Zde  si  možná říkáte: „Aha, zelený mozky. Vojna je minula, tak dělaj blbiny!“. Omyl! Věřte nebo ne, Airsoft  je HRA jako každá  jiná. Má pravidla a přesný průběh. Ačkoliv po sobě hráči střílí plasto-keramické kuličky o průměru  6mm  nebo  8mm, jejichž rychlost při opouštění hlavně se pohybuje od cca 60 m/s u manuálních  pistolí až  po hodnoty blížící se 200 m/s u silně upgradovaných dlouhých zbraní, nedochází tuprakticky k žádným zraněním.

  Jak taková Airsoftová bitva probíhá? Nejdřív je třeba najít vhodnou lokalitu. Odlehlý kus lesa, rozvaliny domů, opuštěné JZD nebo bývalý vojenský prostor. To vše nejlépe, po domluvě s příslušnými úřady, dokonale poslouží jako perfektní bojiště pro různé styly boje. Není to pouhé běhání a kropení všeho co se hýbe. V Airsoftu nevyhrává hrubá síla, ale chytrost a lest. Schopnost přelstít protivníka a napadnout ho ze zálohy se cení nejvíce. Není výjimkou, že tým 10 zkušenějších hráčů, je schopen se ubránit dvojnásobné přesile a to bez jediné ztráty ve vlastních řadách. Airsoft se tedy dosti blíží průběhu reálné bitvy, až na to, že „umírání“ je jen jako. A jak se umírá? Zasažený obvykle cítí nebo slyší zásah kuličky do svého těla. V rámci Fair-Play zvedne ruce a odchází z bojiště. Pokud zasažený nic necítí a neslyší, je na střelci, aby uvážil zda opravdu trefil a svůj zásah oznámil. Zasažený opět v rámci Fair-Play odchází. Jak vidíte, Airsoft je hodně o „férovosti“ hráčů. Je to velmi dobré „síto“, které určuje, že Airsoft hrají většinou rozumní a příjemní lidé, s nimiž zažijete spoustu skvělých okamžiků a zábavy.

 

Her můžeme hrát pár druhů


Capture the flag
nebo  taky  boj  o  vlajky,  dva  teamy  si  určí vlajky a někde viditelně dají. Pak se bojuje o vlajky a ten team, který dobyje vlajku, vyhrál nebo se taky mohou dohodnout, že ji ještě musí odnést ke svojí vlajce. 
Team match:
Hraje se na vybití jednoho nebo druhého teamu. 
Hamburger hill:
Určí  se  obrana  nějakého kopce a ostatní ho dobývají. Kopec se považuje za dobytý, jakmile bude dobytá vlajka. 
Mapový Airsoft:
Na  mapě se určí místo o velikosti 1x1 km. Jeden team si určí vlajku a druhý se zakempuje. Před bojem se teamy  vůbec  nevidí,  je  to  asi  tak, že se domluví ještě den před akcí a jeden team, který čeká v sektoru, vyjde např.  ráno  a  druhý  podle  mapy hledá, Ti  vyjdou  třeba odpoledne. A až se najdou tak musí dobýt vlajku.
Counter - Strike Airsoft:
Určí  se  dva týmy – teroristé  a  třeba nějaká  zásahová jednotka. Teroristé hlídají nějaký předmět, který má zásahová  jednotka  za  úkol ukrást. Zásahová jednotka je vysazena 0,5 - 1 km od stanoviště teroristů, musí najít a ukrást předmět hlídaný teroristy a dostat se s ním zpátky na místo vyzvednutí, a teroristé nesmí zabít ani jednoho člena jednotky.

Premium Joomla Templates