Pondělí, 6. Července 2020 06:53:11

Paintball

HISTORIE PAINTBALLU

 Paintball - tento sport vznikl podle jednoho příběhu mezi rančery v USA, kteří při počítání velkých stád dobytka k jeho značkování používali primitivních paintballových zbraníí. Časem začali střílet jeden po druhém a vznikla akční adrenalinová zábava.

 Paintball - druhý příběh o vzniku paintballu nachází jeho pravzor v tréninku soubojů se střelnou zbraní - krátkou předovkou, která ale střílela voskové projektily. Účastníci cvičného souboje byli tehdy oblečeni do těžkých kabátců a helmy ne nepodobné těm, které se dnes používají na dnešních paintballových hřištích.

 Paintball - konečně třetí příběh o vzniku paintballu hovoří o předchůdcích paintballových zbraní jako o lesnických značkovačích stromů určených k poražení.

PROČ PAINTBALL ?!

 Podle odborníků dost bylo krve a bezhlavého násilí. V paintballu je principem hry zasáhnout soupeře kuličkou naplněnou barvou ze specialní pistole - tzv. značkovače. V paintball zkrátka nikomu neublížíte. Hráč si podle svého gusta vybere z pesté škály ,,zbraní,,, zásobí se kuličkami a vyráží na hřiště. Jedná se o Týmovou hru, kde poslední vyhrává, můžeme tak hrát o vlajku, deathmath a mnoho dalších her. Kdo chce zvítězit, musí být rychlý, pohotový, přesný, a také vychytralý. Hráč, který inkasuje zásah, vypadává ze hry.

Hra paintball je vhodná pro všechny věkové kategorie, tedy i pro děti, aniž by u nich vzbuzovala agresivitu a stimulovala skutečné nasílí !!!

Premium Joomla Templates