Úterý, 21. Května 2019 08:44:56

Radio 03

 

Kenwood TH-F7E

 

 th-f7e

 

 Dvou pásmová ruční FM radiostanice

 

  Pracuje jako vysílač v pásmech: 2m a 70 cm (po úpravě zvládá rozsah 137-174 Mhz a 410-470Mhz)

Přijímač pracuje v rozsahu 10kHz až 1300MHz (velice slušný ruční scaner). Tato stanice jako jediná zvládá všechny druhy Rx modulace AM/FM / FM-N/WFM/CW/SSB.

Souběžně přijímá na dvou pásmech s možnosti nastavení poměru hlasitosti. Nebo ji lze přepnout do režimu jednoho pásma.

 

  Široká škála ladících kroků disponuje i odskokem 6,25 kHz určeném pro stanice PMR a možnost nastavení odskoku 8,33 kHz umožnuje naladění AIR-BAND. Nejmenší ladící krok je 33 Hz, pro práci na SSB a CW. Paměť s 434 pozicemi umožnuje umožňuje názvy alfanumerickými znaky. Dále disponuje 2x20 paměťových pozic je určeno pro začátek a konec skenovacích sekvencí.

 

  Stanice má vestavěnou feritovou anténu pro pásmo AM a konektor SMA pro externí anténu (pendrek) Akumulátor Li-ION 7,4V o kapacitě 1550 mAh, stanici lze dopíjet i se sítě 12V , či použít jiný vhodný Aku-paket.

 

  Citlivý SQL umožnuje pracovat s kvalitou přijímaného signálu a potlačit oblast šumů, dále pracuje se škálou 42 subtónů CTCSS a 104 kódů DCS. Pomocí vestavěného dekodéru a enkodéru. Další enkodér DTMF s pamětí, umožnuje nastavitelnou rychlost vysílání.

 

  VF výkon má tři nastavitelné úrovně od 0,05W do 5W, samotný VF konec je velice citlivý již od 0,18uV. Stanice umožňuje nastavení úsporného energetického režimu včetně indikace stavu zdroje či průběhu nabíjení .

 

Funkce automatického odskoku zjednodušuje práci na převaděčích. Odskok se dá libovolně nastavit což je obrovským uživatelským přínosem.

 

  Tato malá ručka disponuje funkcí Memory Shiftu – vysílání a příjmu i na zcela odlišných kmitočtech, Aktivací vysílání jednoho pásma po příchodu signálu a jeho retlansaci i na druhé pásmo, čímž stanice může pracovat i jako „zapomenutý“ převaděč CROSS BAND. Stanice disponuje nastavitelným časem pro atomatické vypnutí či omezení časového vysílacího okna druhého pásma s možností nastavení i pro převaděče s úzkým rastrem 12,5 kHz.

Atenuátor je vhodný pro příjem KV i na dlouhodrátové anténě.

 

  Radiostanice též disponuje výstupem i pro PACET RADIO 1200/9600 bps , výstupem pro externí mikrofon, sluchátka a externí reproduktor či napájecí adaptér/nabíjení. Vestavěný reproduktor umožnuje kvalitní poslech i na VKV FM rozhlasových pásmech.

 

  Konstrukce stanice respektuje vojenské parametry pro svou odolnost a splňuje tak armádní normu USA, atest MIL-STD 810 C/D/E (to znamená stanovenou odolnost na vibrace, vlhkost, náraz a tepelné záření), její odolný rám dává stanici její rozměry 58x88x29mm s hmotností 250g včetně akumulátoru.          

 

-Nk-

Premium Joomla Templates