Čtvrtek, 16. Července 2020 06:43:49

EVO III

Samopal nové generace - Skorpion EVO III
 Zbraň kategorie PDW SKORPION EVO III je nejnovější uherskobrodský samopal určený především pro členy ochranných služeb. Jedná se o konstrukčně i výrobně jednoduchou kompaktní automatickou zbraň ráže 9 mm Luger ( s možností uplatnění dalších ráží ). K jejím typickým rysům patří rozsáhlé využití plastů, četné montážní lišty dle MIL-STD 1913 pro použití bohatého příslušenství ( například taktické vertikální rukojeti ) a snadná kontrolovatelnost při střelbě dávkami. Designové řešení zbraně je sjednoceno se zbraňovým kompletem CZ S 805, s nímž nový „Škorpion“ vytváří ucelený zbraňový systém.

002 cz scorpion evo 3 a1 zatisi

 

 Výrobce tvrdí, že vyniká mimořádnou jednoduchostí konstrukce a výroby, při které se v rozsáhlé míře uplatňují plasty. Střílí z přední polohy závěru, jehož zákluz je částečně tlumen hybridním nárazníkem. Oboustraný přepínač režimu palby lze nastavit do čtyř poloh: 0(zajištěno) -1(jednotlivé rány) -3(tříranné dávky) -4(neomezené dávky) .Oboustranně ovladatelný je i záchyt zásobníku.Napínací páka závěru je přestavitelná na levou nebo na pravou stranu a při výstřelu se nepohybuje.Záchyt závěru je levostranný.V základním provedení je zbraň opatřena stavitelnými mířidly. Z uživatelského hlediska výrobce deklaruje jako výhody zbraně snadné ovládání a velmi dobrou kontrolovatelnost při střelbě v dávkách, vysokou životnost a spolehlivost v různých podmínkách bojového nasazení.

 

001 skorpion evo_iii


Díky modulární koncepci lze volbou různých délek hlavně a různých konfigurací předpažbí přizpůsobit EVO III konkrétním potřebám a požadavkům zákazníka. Tomu napomáhají montážní lišty s normou MIL - STD 1913 na temeni těla zbraně a na bocích a spodní části předpažbí.Ergonomická výsuvná pažba se sklápí na pravý bok zbraně. Pistolová rukojeť je horizontálně stavitelná.Hmotnost zbraně bez zásobníku je 2,1 kg.

 

003 evo 3

 

TTD zbraně  Skorpion EVO III
hmotnost zbraně                                               2100
ráže                                                                 9x19 , Luger
délka hlavně                                                      196 mm
délka zbraně se sklopenou pažbou                       400 mm
s vyklopenou pažbou                                    605-650 mm
šířka zbraně bez příslušenství v závěsech               70 mm
výška těla zbraně bez zásobníku                          195 mm
kapacita zásobníku                                         20 / 30
kadence zbraně                                                1100 r/min
účinný dostřel                                                     180 m
možnost konverze  na ráže                                   40 S&W

zdroj : materiály CZ Uherský Brod

 

Premium Joomla Templates