Středa, 28. Října 2020 01:13:48

PVOS P37

P-37  "Dyšina"
Radiolokátor P-37 slouží k radiolokačnímu průzkumu a k navádění stíhacího letectva na vzdušné cíle. Radiolokátor zabezpečuje vyhledávání vzdušných cílů v rozmezí dosahu a měření souřadnic (azimut a šikmá dálka), měření azimutu zdroje aktivního rušení a měření souřadnic (včetně charakteristik) jaderného výbuchu. Je uzpůsoben ke spolupráci s výškoměrem.

p-37

Zloženie rádiolokátora P-37:

-voz č.1 , anténny voz, obsahuje 5 vysielačov a prijímačov centimetrového pásma, vysielač a prijímač systému NRZ Kremnyj-2, prijímač aktívnej odpovede

-voz č.2, indikačný voz na podvozku Zil-157, alebo Zil-131, obsahuje pult diaľkového ovládania, 2x indikátory kruhového obzoru IKO, 1x indikátor azimut-diaľka IAD(slúži na presnejšie navedenie stíhača na cieľ), bloky synchrónno-sledovacieho prenosu (SSP), blok špeciálnych režimov BU-1, vysielacia aparatúra retlanslačnej linky (slúži na prenos informácie z IKO na veliteľské stanovište do 10km vzdušnou čiarou priamej viditeľnosti), blok imitátora NRZ. U modernizovanej verzie P-37M bol IAD a blok SSP vynechaný a na jeho miesto bol umiestnený blok 39UF01 v ktorom bol umiestnený synchronizátor a blok ochrán proti samonavádzacím strelám.

-voz č.3, štvorkolesový príves s elektromechanickým meničom VPL-30MD. Pri transporte sa na ňom prevážali anténne diely

-voz č.4, pásový ťahač ATS s manipulačným ramenom, slúžil na prevoz krabíc ZIP s náhradnými dielmi. Rameno sa používalo pri montáži horného reflektoru. V živote som tento voz nevidel v činnosti, v 80-tych rokoch sa vozy ATS vyraďovali zo zostavy rádiolokátora

-voz č.5, 6, elektrocentrály AD-50 ( v súprave P-37M AD-60)

-voz č.7, elektrocentrála AD-10, slúži na napájanie retranslačnej linky

-voz č.8, v ňom sa nachádzal blok synchronizačných impulzov, aparatúra ochrán proti nesynchrónnemu impulznému rušeniu a bloky spracovania koherentných signálov.

U verzie P-37M bol celý voz vynechaný a nahradený blokmi 39KM01, 39KM02 vo voze č. 1 a spomínaným blokom 39UF01

Radiolokátor pracuje na centimetrové  vlnové délce , počet vysílačů, přijimačů 5 (3+2 po anténách)

Nejčastější spolupracující výškoměry: PRV -11, 16, 17

 

 

Premium Joomla Templates