Čtvrtek, 16. Července 2020 07:00:51
 
Kdo je Hraničář ?

 

Hraničáři jsou čestní a odvážní lidé, kteří jsou oddáni službě vlasti, jsou elitou bojových jednotek a chloubou svého národa. Hraničáři nejsou součástí útočného kontingentu armády, ale mají své jedinečné a historicky dané místo v obraně našeho státu a jeho území .

Hraničář je příslušník elitních jednotek pohraniční stráže vojsk ministerstva vnitra . 

 

 

Jsme tedy Hraničáři !

 

Ctíme státní vlajku s modrým klínem z nebe nad hlavou, s rudým pásem značící zem zbarvenou krví našich předků ale i krví nepřátel a bílým pruhem značící barvu cti a čistoty našich myšlenek .

 

Zrodili jsme se z krve našich předků, Chodů a Husitů, ale i bojovníků všech národů a ras, které prošli naším územím.

 

V minulosti střežili Hraničáři „Hraniční kameny“ a bránili tento posvátný perimetr státu, který určuje výsostné území naší rodné vlasti. Při její obraně byli odhodlání položit i svůj život, což v mnoha případech učinili . Přesto že jsme národ malý, máme hluboké historické tradice a jsme spjati s touto zemí přičemž máme možnost navázat na tradice našich předchůdců.

 

Zdědili jsme po nich bojovnost ale i lstivost a schopnost přežít a znovu začít bojovat. Naše bojové umění těží z bleskového útoku a urputné obrany, ze znalostí partyzánské války a schopnosti improvizace.

 

Bojujeme-li za naše historicky dané území, rveme se silou lva a dravostí orla, ve smečce jako vlci. Jsme-li však donuceni opustit naši zem, vracíme se později po znovu nabytí sil, jako vítězové takovéto osvobozující války, zpět do své zemně do svých domovů .

Jako dnešní moderní Hraničáři máme za vzor dřívější Finance, prvorepublikové Četníky i Policajty, příslušníky jednotek SOS, či posléze Pohotovostního Pluku 1NB , SNB a PS, ale i Vojsk vnitřní stráže či VMV a dalších ozbrojených sborů chránících naše státní hranice. Máme od nich ve vínku čest a cit pro spravedlnost . Od našich vojenských letců jsme zdědili hrdost, po výsadkářích jsme získali odvahu. Naši tankisté nám dali tvrdost, dělostřelci přesnost a od pěchoty máme vytrvalost pouštních krys.

 

Když už tedy máme možnost si vybírat z toho nejlepšího, nejen od nás ale i ze světa , tak proč ne ? Máme přeci všechny předpoklady na to být dobří, může dokonce patřit k těm nejlepším, to vždy záleží jen na každém z nás.

 

Někteří lidé se nás bojí, mají z nás strach, proto že nás neznají, nebo proto, že jim o nás záměrně lžou. Máme možná spoustu špatných vlastností, ale máme také čest a smysl pro spravedlnost. Naše přítomnost je zlou můrou podvodníkům a zrádcům .

 

Není nás mnoho, ale jsme všude ! 

Když v minulosti naši dědové střežili betonové pevnosti na státní hranici této republiky, byli západním světem hanebně zrazeni a vydáni bez možnosti přímého boje na pospas nepříteli. Později chtěli naši otcové prožívat krásné jaro, plné rozvoje a porozumění, byli však umlčeni tankovými pásy z východu.

Každý náš politický spojenec po čase zradil a vždy jsme si museli ke skutečné svobodě pomoci sami.

 

Proto ctíme odkazy Tomáše Garika Masaryka, Edvarda Beneše a Ludvíka Svobody.

Ne jen že „Věrni zůstaneme“ ale i k obraně své vlasti jsme „Vždy připraveni“.

                                                                                           

                                             logo 05                                               

- Nk-

Premium Joomla Templates