Čtvrtek, 16. Července 2020 04:30:49

RAM 01

RAM (Real Action Markers)

Stále jenom hra, nebo již příprava na profesionální výcvik?

 

K výše uvedenému tématu lze vhodně odkázat na text níže uvedeného článku který tímto cituji.

 

   S paintballovými zbraněmi Real Action Markers (RAM), které se v součastné době objevují na trhu jako žhavá novinka, se otevírají nové dimenze nejen vyznavačům military paintballu a paintballu vůbec, ale všem zájemcům, kteří si chtějí vyzkoušet střelecký výcvik prakticky v reálných podmínkách, tak, jak probíhá například u speciálních policejních jednotek a ve výcvikových střediscích amerických ozbrojených sil.

 

   Modely, vycházejí z ostré verze legendárních útočných pušek M16 (AR 15), nově také HK MP5, nebo Glock 17, totiž představojí funkčně plnohodnotné kopie, které v nejrůznějších modifikacích překvapují svou věrností originálu. Spojují tak v sobě to nejlepší jak z paintballu, tak z airsoftu (střelba z maket reálných zbraní kuličkovou municí). Zbraň je absolutně věrohodná, vzhledově téměř nerozeznatelná od originálu.

 

RAM jsou vyrobeny z kovu a tvrzeného plastu, identické je ovládání, ale i rozměry, hmotnosti, vyvážení, kapacita zásobníku, zbraň umožňuje palbu jak dávkou, tak jednotlivými ranami a navíc je po výstřelu nábojnice vyhozena ze zbraně ven. Díky tomu jsou RAM používány policejními a vojenskými jednotkami jako jeden z prostředků nácviku boje střelnou zbraní, bojových a taktických situací vůbec.

 

RAM- reálnější než airsoft

Na rozdíl od airsoftu proti sobě střelci nepoužívají stovky kuliček (velikosti antiperle), které jsou bez možnosti identifikace zásahu, které mají k reálné akci hodně daleko. RAM střílí paintballové kuličky o průměru 0,40 nebo 0,43 v kovové či plastové nábojnici, zásobník obsahuje 20 kusů nábojů. Takže kdo chce protihráče vykropit má smůlu. Výhodou menších kuliček je pak vyšší dostřel a plošší dráha letu. Navíc střelec musí opravdu mířit- už nestačí střílet podle toho, jak vidí kuličku letět. Opět jako v reálné akci musí používat plně stavitelná mířidla zbraně a je možné použít i klasických kolimátorů nebo optických zaměřovačů.

 

Co se týče munice, jsou na trhu i kuličky bez značkovací barvy vyrobené z pryže. I když na druhé straně je právě průkaznost zásaku jednou z výrazných výhod paintballu oproti zmíněnému airsoftu. Zdrojem energie je zásobník s CO2, který lze pochopitelně doplňovat a který je umístěn v ideálním místě pažby zbraně, tam, kde je u originálu vratný mechanismus závěru. Ačkoli výrobce garantuje kapacitu zásobníku na 180 až 200 výstřelů, výsledky z praxe uvádějí i čísla výrazně vyšší.

 

   Zbraně RAM jsou dodávány v provedení Safe- Full Auto ( zajištěno- plně samočinný režim střelby RAM III), Safe- Semi Auto- Full Auto (zajištěno- poloautomatický režim střelby- plně samočinný režim střelby), kadence a úsťová rychlost jsou plynule stavitelné.

 

Článek byl čerpán z časopisu Zbraně a střelivo č.1/2004, text napsala Radana Vítková

 

 

Premium Joomla Templates